Ugunsgrēka gadījumā ļoti būtiski ir veikt precīzas, koordinētas darbības pēc iespējas īsākā laikā. Tieši tādēļ automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmas ir tik svarīgs aspekts kopējās īpašuma ugunsdrošības nodrošināšanā.
Automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmas nodrošina ātru un savlaicīgu ugunsgrēka atklāšanu, uzrādot precīzu notikuma vietu, aktivizējot dažādus cilvēku evakuācijas procesā nozīmīgus posmus – aktivizē balss izziņošanas sistēmu un aktīvās dzēšanas sistēmu, kontrolē liftu un evakuācijas durvju darbību, kā arī samazina citus netiešos riskus, veicot dūmu novadīšanu, kontrolējot gaisa cirkulācijas sistēmu un apturot visa veida ražošanas iekārtas.
Automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmas iedalās analogajās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmās (bieži sauktas arī par konvencionālajām ugunsdzēsības signalizācijas sistēmām) un adrešu ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmās.
ANALOGĀS SISTĒMAS
ADREŠU SISTĒMAS
Gan analogās, ganadrešu ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmas, ņemot vērā to būtisko nozīmi ēku ugunsdrošības un cilvēku kopējās drošības nodrošināšanā, tiek strikti reglamentētas arī Latvijas Republikas likumdošanā. Šo sistēmu uzstādīšana ir obligāta, veicot jaunu ēku būvniecību, vai arī vecāku ēku renovāciju un rekonstrukciju. Ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmu uzstādīšana un to būtiskie faktori ir noteikti būvnoramtīvā LBN201-10 „Būvju ugunsdrošība”.
Automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmu apkalpošanu nosaka gan iekārtu ražotāju tehniskās prasības, gan dažādu Latvijas Republikā noteikto ugunsdrošības noteikumu prasības, kā arī Latvijā pieņemtais Eiropas Savienības standarts LVS NE 54 Ugunsgrēka atklāšanas un ugunsgrēka trauksmes sistēmas”.
PAR PAKALPOJUMU
KLIENTA VIEDOKLIS
Mums ir ļoti būtiska mūsu darbinieku un īpašuma drošība. Tieši tādēļ, veicot izvēli par sadarbības partneri, ņēmām vērā to, lai drošības sajūtu nodrošina gan tehniskās sistēmas, gan uzņēmums, kurš tās projektē, montē un apkalpo.
Aigars Zaharevs